Avukata Sor

Günümüzde bilinmeyen veya merak edilen bir konuda ilk olarak internette araştırma yapıldığı gibi hukuki konularda da ilk olarak internette araştırma yapılmaktadır. İnternet aramalarında “avukata sor” “avukata soru sor”, “online avukata sor”, “sanal avukat soru sorma”, “avukata whatsapptan soru sor” gibi sorgulamalar yapılmaktadır. Bu yazımızda hukuki konularda yapacağınız araştırmadan sağlıklı sonuçlar alabilmeniz için yardımcı olacak hususlardan bahsedeceğiz.

Avukata Soru sormak için aşağıdaki avukata sor formunu kullanabilirsiniz.

Avukata Sor
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

AVUKATA SOR – HUKUKİ DANIŞMANLIK NEDİR?

İnsanlar olarak hukuk düzeninin olduğu topluluklarda belirli kurallar dâhilinde yaşamımızı sürdürmekteyiz. Bu kuralların herkesçe bilinmesi mümkün olmadığından hayatın her anında herkesçe bu kurallara ilişkin sorunlar yaşanabilir. Böyle bir durumda çözüm için avukatlara danışılması gerekmektedir.

AVUKATA SORU NASIL SORULUR?

Etkili ve doğru bir sonuca ulaşabilmek için sorunun doğru şekilde sorulması son derece önem arz etmektedir. Sorunuz için öncelikle sorununuzu kapsayacak bir konu başlığı belirlemelisiniz. Hukuki açıdan önemli önemsiz ayrımı işin uzmanı olmayanlar tarafından yapılamayacağından basit konular dahi karmaşık hale gelebilmektedir. Sorunuzu ve beklentilerinizi özet olarak avukata aktardığınızda avukatlar tarafından gerekli yönlendirmelerle sorununuz tespit edilecek ve aradığınız cevaba ulaşabileceksiniz. Danıştığınız konularda avukata eksiksiz bilgi vermek doğru cevabı almak açısından çok önemlidir. Avukata sorduğunuz konularda gizlilik esas olduğundan bu konuda çekinmemelisiniz.

AVUKATA SORU SORMAK ÜCRETLİ Mİ?

Kural olarak avukatların ücretsiz hukuki danışma vermesi mümkün değildir. Ücretsiz soru ve cevap yöntemi, avukat için disiplin suçu oluşturur. Sorduğunuz sorular kısa bir bilgilendirme gerektiriyorsa avukatlarımızca genellikle ücretsiz cevaplanmaktadır. Ancak cevap ayrıntılı araştırma ve detaylı danışmanlık gerektirmekte ise avukatlık kanunu gereği danışmanlık ücreti talep edildikten ve siz ödeme yaptıktan sonra soru cevaplanmaktadır. Soracağınız soruya alacağınız cevaptan sonra yeniden soru sorma ihtiyacı hissediyorsanız ya da farklı ihtimallere ilişkin sorularınız varsa sorunuz detaylı danışmanlık kapsamına girmektedir.

İNTERNET ÜZERİNDEN AVUKATA SORU SORABİLİR MİYİM?

Web sayfamız üzerinden hukuki danışmanlık hizmetlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bunun için web sayfamızın İletişim bölümünden mesaj gönder butonunu kullanabilirsiniz. Avukata sor butonunda öncelikle hukuki alanını seçmelisiniz. Sonra başlık bölümünde mümkün olduğu kadar sorunuzu özetleyen bir cümle yazmalısınız. Sonra sormak istediğiniz sorunuzu doğru ve ayrıntılı bilgiler içinde somutlaştırıp açıklayın. Lütfen sorunuz herhangi bir kişisel bilgi, reklam, hakaret içermemeli. Gerektiğinde evrak yükleyebilirsiniz. Tüm bilgileri verdikten sonra başvurunuzu yollayabilirsiniz. Kısa bir süre sonra avukatlarımız sizinle irtibata geçer ve size özel bir fiyat teklifi sunar. Teklifi kabul edebilirsiniz veya ret edebilirsiniz. Teklifi kabul ettiğiniz takdirde avukatımız verilen fiyat teklifi üzerinden hizmetini gerçekleştirecektir.

ONLİNE SORULARIMA NE ZAMAN VE NASIL CEVAP ALIRIM?

Avukata sor hizmetimize hangi kanaldan başvurduğunuza göre sorularınızın cevaplanma süresi değişebilse de en kısa sürede sorularınızı cevaplamaktayız. Mail yoluyla göndermiş olduğunuz sorular avukatlarımız tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş sağlanmakta danışma şartları kabul edildikten sonra sorularınıza cevap verilmektedir. Whatsapp veya telefonla yapacağınız danışmalarda kısa bilgilendirme sonrası danışma ücretine ilişkin bilgilendirme yapılmakta ve ödeme sonrası gerektiğinde görüntülü olarak  da sorularınızı cevaplamaktayız.

WHATSAPPTAN AVUKATA SORU SORABİLİR MİYİM?

Whatsapptan da bize ulaşabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Sorularınıza ilişkin belgelerinizi de Whatsapp aracılığıyla gönderebilir ve sorularınıza daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz. Sorularınızın detaylı danışmanlık hizmeti gerektirmesi halinde danışmanlık ücretini ödemeniz halinde sorunuza ilişkin detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

ONLİNE DANIŞMANLIK ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Avukatların bağlı bulunduğu meslek birlikleri olan Barolar ücretsiz hukuk hizmeti verilmesini yasaklamaktadırlar. Bu nedenle hukuk hizmeti ücret alınmaksızın yürütülemez. Danışmanlık hizmeti ve online görüşmeler de ücretlendirilmektedir. Karşılıklı belirlenen randevu tarihi ve saatinde online danışmanlık görüşmesi gerçekleştirilecektir. Danışanlar görüşme saatinden önce randevularından vazgeçebilirler. Bildirime müteakip hemen ücret iadesi işlemi yapılır. Ödeme yapılan bankaya bağlı olarak birkaç gün içerisinde ücret iadesi gerçekleştirilmektedir.

ONLİNE AVUKATA SOR HİZMETİNDE GİZLİLİK NASIL SAĞLANIR?

Avukatlık Kanunu gereği avukatların sır saklama yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu nedenle de formda vermiş olduğunuz kişisel bilgileriniz ve hukuki probleme ilişkin bilgiler gizli olup üçüncü kişilerle sitemizin hiçbir yerinde paylaşılmamaktadır.

HUKUKİ DANIŞMANLIK SONRASI AVUKATLA ÇALIŞMA

Avukata sor hizmetinden sonra dilerseniz işinizin bizim tarafımızdan takibi konusunda anlaşabilirsiniz. İşinizin takibine ilişkin ücret bilgilendirmesi yapılacak ve kabul etmeniz halinde adımıza vekâletname çıkartarak işinizin takibi tarafımızca yapılacaktır.

AVUKATA SOR – HUKUKİ DANIŞMANLIĞIN ÖNEMİ

Avukata sor – hukuki danışmanlık hizmeti ileride karşılaşacağınız daha büyük sorunların önlenmesi açısından çok önemlidir. Hastalıklara yakalanmamak adına yapılan önleyici sağlık hizmetleri gibi hukuki danışmanlık da önleyici hukuk hizmeti niteliğindedir. Cüzi danışmanlık ücretleri ile sorununuzu en başından çözebilecekken avukata sormadan yapılan işlemler sonrasında çok daha fazla avukatlık ücreti ödeseniz dahi sorununuzun çözülmesi zorlaşacaktır. Hak düşürücü süreler nedeniyle avukata danışmama halinde hak kayıplarına uğrayabilirsiniz.

AVUKATA SOR İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Avukatlarımıza soru sormanızla avukat – müvekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Soru sorduğunuz avukatların sorunuza cevap vermesi aranızda vekâlet ilişkisi kurulduğu ve gelecekteki müvekkilliğinizi kabul ettiği anlamına gelmez. Size verilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ve gizlidir.

Başa dön tuşu