Ceza Hukuku

CEZA AVUKATI

Hürriyet Hukuk Bürosu Ceza Avukatı kadromuz ile 2004 yılından beri müvekkillerimize ceza yargılamasında kolluk ifade aşaması, savcılık ifade ve mahkeme sorgu işlemlerinden infaz sürecine kadar tüm aşamalarında hem sanık müdafi hem de müşteki vekili olarak müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ceza Hukuku Avukatı kadromuz uzun yıllara dayanan mesleki tecrübesi ile ceza soruşturma ve kovuşturmalarının sonucunda ağır yaptırımların uygulandığı bilincinde olup müvekkillerimize 7/24 savcılık şikâyeti, yakalama işlemleri, gözaltı işlemleri, ifade verme işlemleri, Sulh Ceza sorgu, tutukluluk sürecinde cezaevi işlemleri konusunda hassasiyet ve özveriyle hukuki danışmanlık ve ceza avukatlığı yapmaktayız.

CEZA HUKUKU AVUKATI İLETİŞİM BİLGİLERİ

✅ Ceza Hukuku Avukatı Avukat Mustafa MALKOÇ
✅ Telefon : 05548292544
✅ Adres: Hürriyet Mah. Dr. Cemil Bengü Caddesi No:46/1 Kağıthane İSTANBUL
✅ Mail: [email protected]
 Hizmet Alanları: Ceza Hukuku Davaları – Asliye Ceza -Ağır Ceza

İSTİFA EDEREK KIDEM TAZMİNATI ALMANIN YOLLARI NELERDİR?

CEZA AVUKATI NEDİR?

İstanbul Ceza avukatı ceza Yargılamasında vekil ya da müdafi olarak görev yapan temsil ettiği vatandaşı savunan avukatlara denir. Ceza hukuku avukatı tarafından, ceza davalarına bakan avukatlara halk arasında söylenmiş unvandır. Yasal olarak “ceza avukatı” adı altında yer alan resmi bir avukatlık bölümü veya ünvanı bulunmamaktadır.

Ceza avukatları, kişi özgürlüğü ve mağdur hakları bakımından toplumun en hassas sorunlarıyla uğraşmaktadır. Ceza davalarının olası ciddi sonuçlarında etkisinin bulunduğu ceza avukatları, alanlarında donanımlı özgüvenli ve tecrübeli olmalıdırlar.

Kanunlar önünde herkes eşit haklara sahiptir. Kimse dil, din, ırk gibi ayrımlar sebebiyle farklı muameleye maruz bırakılamaz. Ceza davalarının konuları karmaşık birtakım süreçleri içinde barındırır. Meşakkatli bir yol izlenmesi ceza davalarının genel özellikleri arasında yer almaktadır. İzlenecek bu zorlu yolda kişiler davaya sanık ya da mağdur olarak katılmış olabilirler. Ceza davalarının işlenen suça bağlı olarak uyguladığı yaptırımlar ağırdır. Bazen hapis cezası gibi kişiyi özgürlüğünden mahrum bırakacak durumlarla karşılaşmak mümkündür. Böyle bir durumda kalan kişinin bir ceza davası avukatının bilgisine danışması kaçınılmaz olacaktır. Bireysel tecrübeler bu tür davalarda yeterli olmaz. İstanbul Ceza Avukatı, deneyim sahibi olan bir ceza davası avukatı olmalıdır.

İSTANBUL CEZA HUKUKU AVUKATI

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan İstanbul, tarihi ve kültürel zenginliği ile dikkat çeken bir ilçedir. İstanbul, aynı zamanda önemli bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yaşayan vatandaşlar, çeşitli suçlarla karşı karşıya kalabilirler. Bu durumlarda, bir ceza avukatından yardım almak önemlidir.

İstanbul Ceza hukuku avukatı, ceza hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukattır. İstanbul Ceza avukatları, ceza yargılamasının her aşamasında müvekkillerinin haklarını savunurlar. İstanbul Ceza avukatları, müvekkillerinin ifadesi alınırken, soruşturma aşamasında, kovuşturma aşamasında ve yargılama aşamasında müvekkillerinin yanında bulunurlar. İstanbul Ceza avukatları, müvekkillerinin haklarını korumak için gerekli tüm hukuki işlemleri yaparlar. İstanbul ’da ceza avukatı arıyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle, İstanbul ceza avukatının deneyimli ve uzman olması önemlidir. Ceza avukatının, ceza hukuku alanında güncel bilgilere sahip olması gerekir. Ayrıca, İstanbul ceza avukatının, müvekkillerinin haklarını korumak için gerekli hukuki bilgi ve becerilere sahip olması gerekir.

İstanbul’da ceza hukuku avukatı olarak hizmet veren birçok hukuk bürosu bulunmaktadır. Bu hukuk büroları arasından, size en uygun hukuk bürosunu seçmek için, hukuk bürolarının internet sitelerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca, hukuk bürolarının iletişim bilgilerini kullanarak, hukuk bürolarıyla iletişime geçebilirsiniz. Hürriyet Hukuk Bürosu Uzun süredir Ceza Hukuku alanında hizmet vermektedir.

TECRÜBELİ CEZA AVUKATI

Tecrübeli ceza hukuku avukatı, ilgili olduğu alanda hem akademik hem de mesleki olarak kendini geliştirmiş olan avukattır. Avukatın ceza alanında ki tecrübesi, sizin uyuşmazlığınızın hızlı ve olumlu bir şekilde çözümü noktasında size fayda sağlayacaktır.

İSTANBUL EN İYİ CEZA AVUKATI

Kişiler çoğunlukla “En iyi ceza avukatı” ile çalışmak istemektedirler. Bir kişi hakkında ceza soruşturması veya ceza davası açılması o kişinin yaşantısını ve ruh halini ciddi anlamda etkilemektedir. Sonuçları açısından bakıldığından da kişilerin bu ruh haline bürünmesi oldukça doğaldır. “En iyi ceza avukatı” arayışında olan kişiler şunlara dikkat etmelidir;

 • Yasal olarak avukatların bu şekilde unvan kullanması yasaktır.
 • Kişilerin mevcut davası hakkında bilgisi olan avukatları tercih etmesi gerekmektedir.
 • Kazanacağını garanti eden avukatlara şüphe ile yaklaşılmalıdır.
 • Avukata, mevcut dosyanız ile ilgili daha önceden deneyimi olup olmadığını sorun.
 • İletişiminizin sağlıklı ve güçlü olduğu avukatlar ile çalışmayı tercih edin.

İSTANBUL CEZA AVUKATI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Bazı avukatlar davayı kazanacaklarını garanti etmektedirler. Ancak bu çok olası bir durum değildir. Hiçbir avukatın davayı müvekkil lehine kazanabileceğinin bir garantisi yoktur. Bu nedenle davayı yüzde yüz kazanacağını söyleyen avukatlara şüphe ile yaklaşmanız gerekmektedir. Çünkü avukatların davanın sonucu ile ilgili garanti vermeleri kesinlikle yasaktır. Kanunlar gereği dava gidişatı avukatın iddiasını çürütebilmektedir. Kısacası davanın %100 kazanılacağını ifade eden avukatlardan uzak durmanız gerekmektedir. Davayı kazanacağına garanti eden avukatlardan uzak durulması gerekmektedir.

İSTANBUL’ DA CEZA AVUKATI ARIYORUM

İstanbul Ceza avukatı arayan insanlar genellikle en iyi ceza hukuku avukatı veya en iyi ağır ceza avukatı bulma arayışı içerisinde olurlar. Bu arayış sürecinde şahıslar genellikle tavsiye üzerine ceza avukatına giderler. İstanbul’ da ceza avukatı ve ağır ceza avukatı sayısı bir hayli fazla olup; bu sebeple ceza avukatı tavsiyesi insanlar için önemli bir ölçüdür. Şahıslar, her ne kadar tavsiye üzerine ağır ceza avukatına gitseler de esasen güvendikleri ve olumlu kanaat getirdikleri tecrübeli bir İstanbul ceza hukuku avukatıyla yoluna devam etmektedir.  İstanbul Ceza avukatı arıyorum, İstanbul’ da hangi semte gitmeliyim diye tereddüt yaşıyorsanız şunu açıkça söyleyebiliriz ki İstanbul’ un her semtinde ceza hukukuyla ilgilenen birçok avukat bulunmaktadır.

EN İYİ AĞIR CEZA AVUKATI YORUMLARI

Seçeceğiniz ağır ceza hukuku avukatı hakkında iyi bir karara varmak ve güvenmek istiyorsanız, o hukuk bürosunun internet üzerindeki Google maps müvekkil yorumlarına bakabilirsiniz. Ayrıca hukuk bürosunun bu alandaki daha önce başardıkları davaları da inceleyebilir, makalelerini okuyabilir ve net bir fikir oluşturabilirsiniz. Büromuzu aradığınızda sizlere detaylı bir sunum yapıyoruz. Şimdiden iyi bir gün dileriz.

CEZA AVUKATININ GÖREVLERİ NELERDİR?

İstanbul Ceza hukuku avukatının başlıca görevleri şunlardır:

 1. Müvekkillerinin ifadesi alınırken, müvekkillerinin haklarını korumak
 2. Soruşturma aşamasında, müvekkillerinin haklarını korumak
 3. Kovuşturma aşamasında, müvekkillerinin haklarını korumak
 4. Yargılama aşamasında, müvekkillerinin haklarını korumak
 5. Müvekkillerinin beraatını sağlamak
 6. Müvekkillerinin cezasını hafifletmek
 7. Müvekkillerinin haklarını korumak için gerekli tüm hukuki işlemleri yapmak

İSTANBUL’ DA CEZA AVUKATI ARARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İstanbul’da ceza avukatı ararken, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

 1. İstanbul Ceza avukatının deneyimli ve uzman olması gerekir.
 2. İstanbul Ceza hukuku avukatının, ceza hukuku alanında güncel bilgilere sahip olması gerekir.
 3. İstanbul Ceza hukuku avukatının, müvekkillerinin haklarını korumak için gerekli hukuki bilgi ve becerilere sahip olması gerekir.
 4. İstanbul Ceza hukuku avukatının, müvekkillerinin ihtiyaçlarını anlaması ve bu doğrultuda hizmet vermesi gerekir.

2023-2024 CEZA AVUKATI ÜCRETLERİ

Avukatlık ücretleri, her yıl Türkiye Barolar Birliği’nin yayınladığı tebliğ ile belirlenir. Bu tebliğ, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi olarak nitelendirilir. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi, avukatlık hizmetleri karşılığında ödenmesi gereken minimum tutarı belirler. Hiçbir avukat bu ücretlerin altında bir ücret kararlaştırması yapamaz. Ancak, avukatlık ücretleri yerel barolar ve avukatların mesleki tecrübe ve niteliklerine göre değişebilmektedir. Her avukat, asgari tarife üzerinden kendi avukatlık ücretini belirleyebilir. Ceza davalarında avukatlık ücreti suçun ağırlığına, davanın bulunduğu aşamaya ve davanın içeriğine, avukatın kıdemine, bilgisine, tecrübesine, uzmanlığına ve tarafın ekonomik durumuna göre değişebilmektedir. Güncel Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine bakarak İstanbul ceza avukatı ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SORUŞTURMA AŞAMASINDAKİ DOSYALARDA AVUKATLIK ÜCRETİ NEDİR?

Ceza soruşturma aşamasında avukatın alacağı ücretin alt sınırı, Türkiye Barolar Birliği tarafından 2023 yılı için 5.300 TL olarak belirlenmiştir. Avukatın soruşturma evresinde takip edeceği işler için bu fiyatın altında ücret alması kesinlikle yasaktır. Bununla birlikte İstanbul Barosu tarafından yayımlanan 2023 yılı tavsiye niteliğindeki avukatlık ücret tarifesinde bu ücret 9.700 TL olarak belirlenmiştir. Ceza soruşturması aşamasında avukatın bu belirttiğimiz tavsiye niteliğindeki ücretin altında ya da üstünde bir avukatlık ücreti alması kendi inisiyatifindedir. Daha önce belirttiğimiz gibi avukatlık serbest bir meslektir.

Bu sebeple her avukat alacağı ücreti kendisi takdir edebilir. Buna bağlı olarak soruşturma aşamasındaki işler için çalışmayı düşündüğünüz avukattan fiyat bilgisi almanız doğru olacaktır. Soruşturma dosyasında avukat dosyanın durumunu inceleyip müvekkillerine öyle fiyat vermektedir.

İSTANBUL CEZA AVUKATI ARAYANLAR İÇİN TAVSİYELER

İstanbul’da ceza hukuku avukatı arayanlar için aşağıdaki tavsiyeler faydalı olabilir:

 1. Hukuk bürolarının internet sitelerini inceleyin. Hukuk bürolarının internet sitelerinde, hukuk bürolarının geçmişleri, uzmanlık alanları, çalışma alanları ve iletişim bilgileri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
 2. Hukuk bürolarının iletişim bilgilerini kullanarak, hukuk bürolarıyla iletişime geçin. Hukuk bürolarıyla iletişime geçerek, hukuk bürolarının çalışma saatleri, ücretleri ve hizmet kapsamları hakkında bilgi alabilirsiniz.
 3. Hukuk bürolarının müşteri yorumlarını okuyun. Hukuk bürolarının müşteri yorumlarını okuyarak, hukuk bürolarının hizmet kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 4. Hukuk bürolarıyla yüz yüze görüşme yapın. Hukuk bürolarıyla yüz yüze görüşme yaparak, hukuk bürolarının size uygun olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

Hukuk bürolarıyla yüz yüze görüşme yaparken, aşağıdaki soruları sormanız faydalı olabilir:

 • Hukuk bürosunun çalışma alanı nedir?
 • Hukuk bürosunda ceza alanında kaç avukat görev yapmaktadır?
 • Hukuk bürosunun ceza hukuku deneyimi nedir?
 • Hukuk bürosunun ceza hukuku uzmanlık alanları nelerdir?
 • Hukuk bürosunun ceza avukatlığı ücretleri nedir?

İstanbul Ceza avukatı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, avukatın tecrübesi ve uzmanlığıdır. Deneyimli ve uzman bir ceza avukatı, müvekkilinin haklarını daha etkin bir şekilde savunabilir. Ayrıca, İstanbul ceza avukatının ceza hukuku alanında güncel bilgilere sahip olması önemlidir.

Ceza avukatı seçerken, avukatın müvekkillerinin ihtiyaçlarını anlaması ve bu doğrultuda hizmet verebilmesi de önemlidir. Müvekkillerinin haklarını korumak için, avukatın müvekkillerinin ihtiyaçlarını anlaması ve bu doğrultuda hizmet vermesi gerekir.

HÜRRİYET HUKUK BÜROSU İSTANBUL CEZA AVUKATI OLARAK VERDİĞİMİZ HİZMETLER

Hürriyet Hukuk Bürosu ceza hukuku avukatı olarak verilen hizmetler, ceza hukukundan doğan tüm işlem, uyuşmazlık ve davalara (AYM,AİHM) ilişkindir. Ceza hukukuna ve ilgili mevzuata hâkim, deneyimli ve yetkin kadrosu ile adilane ceza yargılamasının tezahürü ve neticesinde hakkın temin ve muhafazasına yardımcı olan Hürriyet Hukuk ceza avukatları:

 1. Asliye Ceza Mahkemesi alanına giren suç ve işlemlere ilişkin davalar,
 2. Savcılık sorgu veya soruşturma konularına ilişkin davalar,
 3. Kasten adam öldürme suçları,
 4. Yağma suçları,
 5. Adam yaralama suçları,
 6. Rüşvet suçları,
 7. Tehdit, hakaret ve şantaj yapma suçları,
 8. Taksirli adam öldürme suçu,
 9. Belgede sahtecilik suçları,
 10. Yasama organına karşı suçlar,
 11. Hile yapma ve hileli iflas suçları,
 12. Zimmet suçları,
 13. Ağır yaralama suçu,
 14. Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı suçu,
 15. İrtikap suçları,
 16. Yabancı devlet aleyhine asker toplamak suçu,
 17. Düşman devlete maddi ve mali yardım yapma suçu,
 18. Siyasal veya askeri casusluk suçu,

Başta olmak üzere, ceza yargılamasına konu teşkil eden tüm suçlarda hukuki hizmet sağlamaktadır.

  Hakkınızda açılmış bir ceza davası ya da müşteki olarak suç duyurusunda bulunmak için avukatlık hizmeti almak her zaman en güvenilir yoldur. Hürriyet Hukuk Bürosu olarak tecrübeli ve uzman ceza avukatı kadromuzla müvekkillerimizin ceza davalarını en hızlı şekilde sonuçlandırmak ve menfaatlilerini korumak bizim önceliğimizdir. Büromuz, kasten öldürme, kasten yaralama, hırsızlık, yağma, uluslararası suçlar gibi ceza hukuku alanına dair her davada hizmet vermekte olup, müvekkillerinin özgürlüğünü, itibarını ve geleceğini korunmaya değer görmektedir.

İSTANBUL CEZA AVUKATI İLETİŞİM

Hürriyet Hukuk Bürosu Ceza Avukatlarına telefon veya online olarak WhatsApp ile danışabilirsiniz. Google maps adresinden ofisimize yol tarifi alarak bizi büromuzda da ziyaret edebilirsiniz. İletişim sayfamızdan ya da WhatsApp butonuyla bize ulaşın. Buna ek olarak Instagram avukata sor linkini kullanarak bize Instagram’dan da ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu